Не тільки про відеоспостереження... Феномен Китайської економіки.

Не тільки про відеоспостереження... Феномен Китайської економіки.

     Більшість моделей обладнання відеоспостереження та безпеки від торгівельної марки RV-ZAFT® виробляється в Китаї на замовлення нашої компанії, після узгодження технічних умов. Частина моделей з’являється після крупновузлової збірки В Україні з комплектуючих, які нам також поставляють наші китайськи партнери. Якщо, навіть, комплектуючі вироблені в Тайвані, Кореї, США та інших країнах, ми в більшості випадків все одно замовляємо їх у перевірених китайських постачальників. І це шлях не тільки нашої компанії. Сьогодні прогресивні процеси в економіці Китаю привертають до себе особливу увагу всього світу, включаючи солідні корпорації, середній і малий бізнес, органи державного управління. Помітний і постійно зростаючий інтерес бізнес-структур викликають неймовірні перетворення в Китаї, які тривають приблизно два десятиліття. Інтерес до цієї країни не випадковий. Китай, будучи однією з найдавніших держав у світі, пережив багато неблагополучних етапів в історії. Двадцяте сторіччя характерне для цієї держави війнами, колонізацією, зубожінням населення, хворобами… І раптом – такий фантастичний  стрибок вперед. Вперше за всю свою багатовікову історію Китай досяг вражаючих успіхів у реальному секторі економіки. І це справді так. Слід зазначити, як приклад, те, що Китай став третьою країною в світі, яка самостійно відправила космічний корабель з людьми на орбіту землі. І неважливо, що це трапилось значно пізніше в порівнянні з СРСР і США. Досягнення, демонстровані китайським народом в перебудові країни, неспроможні нікого залишити байдужими. А когось вони просто лякають.

     Китай представляє сьогодні потужну країну з великим розвитком економічного потенціалу, і тому стає привабливим партнером для співпраці з іншими країнами. Усім давно відомо, що однією з головних надбань Китаю є значні обсяги робочої сили за рахунок постійного фізичного приросту населення. Не зважаючи на офіційний закон «жовтої країни», що обмежує кількість дітей, яку має право виховувати сім’я, всього одним малюком, в Китаї біля 70% населення мають працездатний вік. В країні більшість чоловіків, ніж представниць прекрасної статі (60% проти 40%). Крім того, надмірність ресурсу працездатного населення дозволяє тримати рівень зарплат на невисокому рівні. Менталітет китайців сприяє старанній роботі – і це норма в багатьох компаніях цієї країни. Китайці зацікавлені в своєму заробітку і дорожать робочим місцем. При цьому вони розуміють, яке збільшення зарплати може забезпечити їм вища освіта, і намагаються її реально отримати в учбових закладах, що дає зростання освіченості населення і перспективи держави в майбутньому.

Авиационное производство | RV-ZAFT

     Китай із середньовічної країни перетворився на країну, яка є однією з перших в науково-технічному прогресі.  Науково-технічний прогрес є одним з основних напрямків розвитку Китаю. Це одна з причин, чому держава також зацікавлена в підвищенні якості людського капіталу своєї країни. Зовнішня торгівля Китаю орієнтована на імпорт технологій, які дозволяють розвивати такі сектори економіки, як виробництво нових матеріалів, телекомунікаційного обладнання, інформаційних та біотехнологічних продуктів; систем моніторингу, управління та безпеки, обладнання відеоспостереження; будівельної продукції, автомобільного і муніципального транспорту; продукції важкої та легкої промисловості тощо. А обсяги випуску електронної та цифрової техніки, різноманітних гаджетів просто вражають. Чого тільки не придумають китайці, щоб заполонити своїм товаром весь світ? І що більше всього вражає, так це те, що розповіді і легенди про низьку якість продукції підприємств «жовтої країни» поступово зменшуються, а їх місце все більше займає подив про феномен Китайської економіки. Працівники нашого підприємства часто спілкуються з китайськими партнерами, які дуже швидко пристосовуються до змін та йдуть в ногу з прогресом, залишаючи позаду надумані проблеми бюрократії, насильного регулювання бізнесу, нав’язування підприємствам рутинних звітів та законів. І все працює. Тому технічні засоби безпеки від торгівельної марки RV-ZAFT® виробляються, в основному, на заводах Китаю згідно наших технічних умов, при участі наших інженерів. Хоча деякі проблеми, пов’язані з минулою звичкою китайців обходити вимоги сертифікації, інколи трапляються, ці проблеми не є вже правилом. Товари індустрії відеоспостереження та безпеки від підприємств «хорошого Китаю» давно відповідають самим вибагливим вимогам міжнародних стандартів і сертифікатів.  

     Останнім часом китайські компанії стали світовими лідерами у всьому, від масового виробництва до логістики. Компанія Huawei, яка виробляє телекомунікаційну апаратуру, є майстром рекомбінуючих технологій і доводить їх до ринку з блискавичною швидкістю. Foxconn зі штаб-квартирою на Тайвані, виробляє iPad та інші подібні продукти в Китаї через доступність робочої сили.  Microsoft і Google, почали створювати науково-дослідні центри в Китаї. Найуспішніші китайські компанії, такі як Lenovo і Baidu, виробляють зараз недорогі версії західних продуктів або адаптують західні інновації для китайського ринку. Проте Китай мало що може показати світу з усіх цих інвестицій, щоб зламати загальноприйняті стереотипи, такі як думка, що ця країна дешевої робочої сили не здатна на наукові досягнення та самостійний розвиток. Тим не менше, застаріла думка про відсутність у Китаю оригінальних розробок не ставить хрест на всій інноваційній діяльності в країні. Вже сьогодні Китай сам виробляє автомобілі, будує залізниці і потяги, працює над сонячними батареями, енергією вітру, ліками, електромобілями і високошвидкісними залізничними магістралями. Не існує ніякої заздалегідь заданої нездатності Китаю до інновацій, особливо у галузі відеоспостереження, безпеки, штучного інтелекту, промислової автоматики, енергозбереження тощо.  У Китаї працюють як програми фінансування стартапів, так і програми стимулювання вчених, а на перше місце ставиться експеримент і пов'язані з ним наукові розробки. Крім того, Китай орієнтований на довгостроковий розвиток інноваційних проектів, оскільки в майбутньому це стане хорошою опорою для економіки. Можна не сумніватися, що Китай доведе справу до кінця, і з інноваціями там все буде в порядку.

     Чи можна сказати, що Україна не має подібного людського потенціалу? Працівники з України − ті, хто не страждає на соціальне утриманство − цінуються в усьому світі, особливо в європейських країнах. Однією з сильних сторін українців є нова генерація людей з високим рівнем працездатності, освіти та здорових амбіцій при загалом невисокій вартості робочої сили. Як приклад можна назвати IT-фахівців, які у великій кількості працюють на іноземного замовника − як із території України, так і за її межами. При цьому розцінки на свої послуги вони виставляють набагато нижчі за європейські. Україна втрачає подібні можливості, дозволяючи заробляти іншим країнам. І, на жаль, це стосується не тільки IT-сфери, а й інших галузей. Інтелектуальна рента − головне джерело прибутку будь-якої держави в наш час. Адже, незалежно від того, наскільки слабка економіка чи який рівень доходів громадян, в Україні зафіксовано постійне зростання інноваційних розробок. Тому навіть немає необхідності в серйозному імпорті технологій − досить звернути увагу на розробки наших фахівців, які неможливо реалізувати через відсутність фінансування і низьку увагу до науки, освіти та базисних галузей економіки. Головне − зберегти, підтримати і замотивувати фахівця, який дає можливість країні підвищувати національну конкурентоздатність. Необхідно переходити від індустріальної моделі до інноваційної.

Одна из библиотек в Китае | RV-ZAFT

     Які ж слова досить часто зустрічаються в надписах на товарох по всьому світу? Так, - це слова  “Made in China”. Чомусь це словосполучення на будь-якому обладнанні викликає у споживача, часто завдяки інерції думки, лише негативні емоції. Але останнім часом, це словосполучення втратило свою негативну окраску, тому що якість китайських товарів з кожним роком неухильно зростає. Велика кількість компаній з усього світу розміщують свої виробничі ділянки в Китаї, китайці швидко вловлюють усі останні тенденції та використовують  нові технології в виготовленні товарів і обладнання. До того ж  китайське обладнання має досить низькі ціни. Велику частину обладнання, багато підприємців і компаній з різних країн світу купують саме в Китаї. Для розвитку виробництва в нашій країні необхідне передове і якісне обладнання, а так як Китай є світовим лідером по виготовленню різноманітного обладнання, тому представники великого і малого бізнесу купують саме китайський аналог європейського обладнання. При цьому ціни на китайське обладнання помітно поступаються європейським.

     Сьогодні все більше людей купують китайські товари. Це звичайно зручно. Ні для кого не секрет, що головним критерієм саме такого вибору служить саме ціна. Якщо раніше на прилавках магазинів ми бачили відверте китайське «барахло», то зараз Китайські торгові марки радують своїх споживачів якісним обладнанням. Технічна продукція з Китаю зараз має не тільки шалену популярність, але й солідну репутацію на ринку, і все більше споживачів обирають обладнання саме з Китаю.

Известная фабрика | RV-ZAFT

     Хотілося б зауважити, що при всьому своєму економічному успіху, всі реформи Китаю спрямовані на підвищення рівня доходів та якості життя його населення. До речі, в цій країні розвинена гнучка і зручна система кредитування фізосіб, що дозволяє кожній китайській сім'ї взяти іпотеку, кредит на освіту або споживчий кредит на термін до 20-30 років під низький відсоток. Населення країни знаходиться на підйомі, вірить у своє майбутнє.

     Можливо, хтось досі вважає Китай країною, що розвивається, але лідерські позиції у багатьох напрямках швидше свідчать про те, що це високорозвинена країна. Вона має дуже освідчену молодь, яка вносить безцінний внесок в наукові досягнення.  Безсумнівно, в сучасних умовах фінансової кризи, коли всі розвинені країни скорочують витрати на наукові дослідження, порівняно недорогі китайські технології мають шанси на успіх. Можна припустити, що в майбутньому китайські технології, розвиваючись такими темпами, зможуть зайняти лідируючі позиції і вирости у вартості. Ніхто не говорить про сліпе копіювання даної моделі розвитку − в кожної держави свої особливості. Якоїсь «методички з успішних реформ» не існує, проте Україні, цілком можливо, варто розглянути китайські реформи як приклад для наслідування. І тоді слова про «європейський Китай» знайдуть своє реальне підтвердження в майбутньому.

      

             Олена Залізнична